КАТАЛОГ ФІЛЬМІВ КІНОСТУДІЇ «НАЦІОНАЛЬНА КІНЕМАТЕКА УКРАЇНИ»

Кіностудія “Національна кінематека України” (НКУ) утворена 1992 року. НКУ є правонаступницею кіностудії “Київнаукфільм”, заснованої 1941 року під назвою “Техфільм” (1954 року надано назву “Київська кіностудія науково-популярних фільмів”). Окрім документальних та наукових фільмів, студія з 1959 року спеціалізувалася на виробництві анімаційних фільмів, чимало з них стали класикою української та світової анімації.

У 1960-ті роки на “Київнаукфільмі” виникла так звана “київська школа наукового кіно”, створена такими митцями як Фелікс Соболєв, Євген Загданський, Альмар Серебренніков, Юрій Аліков, Тимур Золоєв, Леонід Прядкін тощо. “Київська школа наукового кіно” стала одним із найбільш важливих явищ в історії українського кіномистецтва, а фільми кіностудії “Київнаукфільм” здобули понад 300 призів на кінофестивалях по всьому світу.

На початку 1990-х років на базі “Київнаукфільму” виникли дві студії: “Укранімафільм” та “Національна кінематека України”. Наприкінці 1990-х виробництво фільмів практично припинилося, невдовзі кіностудія опинилася на межі банкрутства. Унікальний кіноархів кіностудії було збережено на території “Національної кінематеки України”, проте він протягом багатьох років зберігався у непридатних умовах.

Цей онлайн-каталог є першим кроком до повернення унікальної спадщини “Національної кінематеки України” до культурного обігу. Каталог містить зведені дані з усіх архівних установ України, де зберігаються фільми виробництва “Національної кінематеки України” (Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г.С. Пшеничного, Довженко-Центр, та власне “Національна кінематека України). Основу онлайн-каталогу становить опис віднайденого та вперше каталогізованого архіву плівок (понад 11 тисяч одиниць), що зберігаються в “Національній кінематеці України”.


Над проектом працювали:

Олександра Бузько

Світлана Зінов’єва

Люба Кнорозок

Олексій Кучанський

Олексій Радинський

Анастасія Сопік

Руслан Співак

Тарас Співак

Олександр Телюк